SeqG8 Monitoring

Jasný přehled o tom, co se děje, 24/7

 

Jasný přehled o tom, co se děje, 24/7

SeqG8 Monitoring Vám přináší vždy aktuální informace o Vašich technologiích a budete upozorněni v případě nestandardních stavů. Pro náročné zákazníky vyvíjíme dohledové portály na zákázku, a to včetně analytických modulů či automatických generátorů sestav.

Více informací

Pro Vaši firmu

SeqG8 umí monitorovat zařízení nezbytná pro chod Vaší firmy (vzduchotechniku, chladicí zařízení, klimatizaci, topení, alarm, kvalitu prostředí, meteorologické hodnoty, dveře, vrata, rolety, automatizaci, fotovoltaiku a další), a to od různých výrobců.

Takový monitoring Vám umožní sledovat stav zařízení a optimalizovat jejich chod, údržbu, využití i energetické nároky. Informace získané pomocí SeqG8 můžete využít při vyhodnocování prodejů či výsledků výroby.

SeqG8 umí monitorovat zařízení nezbytná pro chod Vaší firmy (vzduchotechniku, chladicí zařízení, klimatizaci, topení, alarm, kvalitu prostředí, meteorologické hodnoty, dveře, vrata, rolety, automatizaci, fotovoltaiku a další) Vám pomůže odhalit skryté problémy jinak funkčních zařízení, jako jsou například občasná nedostupnost či restarty.

Například můžete zjistit, že Vaše provozovna nebyla včas otevřena pro Vaše zákazníky, nebo že prostor byl přetopen na příliš vysokou a pro Vaše zákazníky nekomfortní teplotu.

Stejně tak ale můžete zjistit, že na jedné z Vašich provozoven je neúměrně vyšší spotřeba elektrické energie, nebo že na provozovně, kde přichází denně mnohem více zákazníků, jsou menší tržby, než na jiných provozovnách.

Dodáváte Vašim zákazníkům technologická zařízení?

SeqG8 umí monitorovat zařízení nezbytná pro chod Vaší firmy (vzduchotechniku, chladicí zařízení, klimatizaci, topení, alarm, kvalitu prostředí, meteorologické hodnoty, dveře, vrata, rolety, automatizaci, fotovoltaiku a další) Vám zvýší Vaše zisky díky možnosti uzavření servisních smluv na dohled a správu technologických zařízení u Vašich zákazníků.

SeqG8 umí monitorovat zařízení nezbytná pro chod Vaší firmy (vzduchotechniku, chladicí zařízení, klimatizaci, topení, alarm, kvalitu prostředí, meteorologické hodnoty, dveře, vrata, rolety, automatizaci, fotovoltaiku a další) Vám sníží náklady na servis Vámi dodaných zařízení, neboť vždy budete mít přehled o jejich stavu. Případné servisní zásahy bude navíc možné provádět na dálku a dříve, než se závada časem zhorší.

Pokud Vaši technici potřebují bezpečný vzdálený přístup do zařízení u Vašich zákazníků, SeqG8 umí monitorovat zařízení nezbytná pro chod Vaší firmy (vzduchotechniku, chladicí zařízení, klimatizaci, topení, alarm, kvalitu prostředí, meteorologické hodnoty, dveře, vrata, rolety, automatizaci, fotovoltaiku a další) jim zprostředkuje šifrovanou VPN (virtuální privátní síť). A když už Vaši technici přeci jen budou muset jet k zákazníkovi na servisní zásah na místě, zařízení připojené pomocí síťového rozhraní do SeqG8 umí monitorovat zařízení nezbytná pro chod Vaší firmy (vzduchotechniku, chladicí zařízení, klimatizaci, topení, alarm, kvalitu prostředí, meteorologické hodnoty, dveře, vrata, rolety, automatizaci, fotovoltaiku a další) budou moci spravovat pomocí integrovaného Wi-Fi přístupového bodu, aniž by museli jakkoli přepojovat síťovou kabeláž nebo si rekonfigurovat notebook. Po ukončení servisního zásahu se Wi-Fi sama automaticky vypne, aby se předešlo jejímu případnému zneužití neoprávněnými osobami.

V rámci monitoringu SeqG8 umí monitorovat zařízení nezbytná pro chod Vaší firmy (vzduchotechniku, chladicí zařízení, klimatizaci, topení, alarm, kvalitu prostředí, meteorologické hodnoty, dveře, vrata, rolety, automatizaci, fotovoltaiku a další) máme předpřipravené i řešení pro dohledová centra, jako jsou minipočítače pro napojení na informační displeje či projektory.

Co je možné monitorovat

SeqG8 umožňuje dohledovat zejména zařízení komunikující pomocí síťového rozhraní, ale umožňuje též dohledovat starší nebo jednoduchá zařízení pomocí analogových či digitálních vstupů. SeqG8 podporuje vyčítání hodnot ze zařízení vybavených sběrnicí MODBUS, RS485 či sériovou linkou RS232. Na SeqG8 je tak možné připojit řadu senzorů, jako jsou například teploměry, vhlkoměry, elektroměry, vodoměry, průtokoměry a další. SeqG8 umí zpracovávat data z XML i dalších typů souborů, databází a umí komunikovat i pomocí protokolů TCP či UDP.

Co Vám monitoring umožní

SeqG8 Vás dokáže informovat o nestandardních situacích či poruchách prostřednictvím e-mailu. K informacím však můžete mít přístup též přes webové rozhraní nebo z mobilních zařízení. SeqG8 umí spojit dohled nad různými technologiemi v rámci jednotného monitoringu. Je tedy možné mít na jedné obrazovce informace z různých technologií, a to i z několika provozoven najednou.

Jak monitoring probíhá

SeqG8 dohleduje Vaše technologie tak, že informace o jejich stavu ukládá na zabezpečených serverech v datovém centru, do kterého má navázanou bezpečnou šifrovanou VPN. Pokud je dohledovaná technologie vybavená síťovým rozhraním, umožní též oprávněným uživatelům bezpečný přístup přes VPN do tohoto zařízení odkudkoli ze světa. Není tedy z Vaší strany zapotřebí vybudovávat žádnou nákladnou infrastrukturu, stačí zvolit řešení SeqG8.

Co je možné ovládat

SeqG8 umožňuje řídit většinu zařízení, které mají popsaný komunikační protokol a komunikují pomocí síťového rozhraní, přes sběrnici MODBUS, RS485 a sériovou linku RS232. Dále je možné řídit i jednoduchá zařízení, která je možné ovládat pomocí analogových či digitálních výstupů. Každé zařízení tak lze na dálku alespoň zapnout či vypnout.

Co Vám ovládání umožní

SeqG8 dokáže v místě instalace rozdat povely ostatním zařízením, aby se chovala dle Vašich požadavků. Pokud máte řešení SeqG8 instalováno na více místech, mohou si informace o stavech Vašich zařízení předávat mezi sebou přes šifrovanou VPN a na základě techto informací řídit technologie i mezi jednotlivými provozovnami.


 

Novinky

PF 2024

20.12.2023

Milí obchodní partneři! Máme radost, že nám umožňujete podílet se na vaší každodenní práci s IT technologiemi. Užijte si krásné Vánoční svátky s Vašimi blízkými a rodinami. Do nového roku Vám přejeme mnoho radosti, štěstí a úspěchů. Děkujeme za důvěru a těšíme se na další spolupráci.

SOPHOS Certified Partner

11.09.2023

Naše společnost se nově stala SOPHOS Certified Partnerem. Toto partnerství nám umožňuje poskytovat našim klientům ještě lepší služby a produkty v oblasti zabezpečení počítačových sítí.

Léto je tady

30.06.2023

Léto přináší radost a teplé počasí. Pamatujte, že Vaše servery, síťová zařízení ale i další technologie potřebují dodatečnou pozornost, aby nedošlo k jejich přehřátí. České obchody spoléhají na dohled pomocí našeho řešení  SeqG8.