Virtuální privátní sítě

Bezpečné propojení uživatelů i poboček kdekoli na světě

Virtuální privátní sítě

Mobilní kancelář bez hranic jednoduše a bezpečně

VPN slouží k virtuálnímu spojení fyzicky vzdálených počítačů, které se poté chovají tak, jako by byly přímo propojené jednou sítí. VPN lze využít k bezpečnému připojení externích či mobilních pracovníků do vaší počítačové sítě nebo k zabezpečenému spojení různých poboček jedné firmy. 

Jak VPN funguje?

Poté, co server počítačové sítě ověří jméno a heslo vzdáleného uživatele, uživatel i server vytvoří nová síťová rozhraní, která jsou "spojena" tunelem, který je zabezpečený silnou šifrou a přes který jdou veškerá data. Servery po cestě tak vidí komunikaci mezi klientem a serverem šifrovaně a nejsou schopny ji přečíst. Uživatelé si připadají, jako kdyby byli přímo na místě, mohou například tisknout stejně jako přistupovat ke všem zařízením a počítačům síti. Pro jednotlivé pobočky/uživatele dostanete přístupové klíče s platností 1, 5 nebo 10 let. Po uplynutí této doby je možné platnost prodloužit, v případě potřeby je ale zároveň možné okamžitě přístupové klíče zablokovat.

Minimalizujeme Vaše vstupní náklady

Firewally nutné ke zprovoznění VPN pronajímáme. Po domluvě s Vámi a na základě Vašich požadavků na technické řešení Vám VPN server zprovozníme u Vás, anebo přímo v naší serverovně. Pro maximální spolehlivost Vaší VPN používáme a dodáváme naše vlastní zařízení (viz firewally). V případě požadavku na nízké provozní náklady používáme i pomalejší ale spolehlivá zařízení od společnosti CISCO/Linksys. V případě nutnosti softwarového řešení Vám dodáme a nakonfigurujeme i softwarového klienta VPN.

Veřejná IP adresa uživatelů není podmínkou

Díky dokonalému technickému zázemí společnosti TouchWARE s.r.o. jsme schopni zprovoznit virtuální privátní sítě i tehdy, když ani jeden z uživatelů nemá statickou veřejnou IP adresu (umíme tedy propojit například dva notebooky s mobilním připojením).

Poradíme si i s protokoly UDP? TCP i s proxy serverem

Virtuální privátní síť umíme zprovoznit nad protokolem UDP, TCP a dokonce i tehdy, pokud používáte proxy server. Dle požadavků zákazníka vytvoříme dedikovaný VPN server u nás v serverovně přijímající požadavky na specifikovaných portech. Každá z připojovaných lokalit dokonce může být připojena na jiný TCP nebo UDP port.

News

03.04.2024

20.12.2023

12.09.2023